14. detsembril teevad kaks kergristlejat ja viis hävitajat teise rünnakukatse. Sedapuhku on eskaadri lipulaeva pardal ka kogenud kaugsõidukapten Johan Pitka. Pitka omab hindamatuid teadmisi kohalikest oludest ja vaenlase võimalikust paiknemisest rinde eesliinil. Sinclair on Pitkast vaimustuses, nimetades teda optimistiks ning kõige praktilisemalt meelestatud meheks, keda on eales kohanud.
Pitka soovitusel avavad laevad suurtükitule Punaarmee arvatavate tugipunktide pihta Aseris ja Purtses. Purustatakse Purtse sild ning lõigatakse läbi Punaarmee varustusteed ja sideliinid tagalaga. Tagasiteel pealinna mainib ka Pitka vajadust jätta mõned Briti laevad Tallinna kaitsma.
Arvestades Eesti olukorda eesliinidel võtab Sinclair vastu otsuse Tallinna, Riia ja Liepāja kaitsmiseks. Oma 23. detsembri raportis kirjutab Sinclair Revali (Tallinna) kohta alljärgnevat:
Revali sadamat külastavad vaheldumisi üks kergeristleja ja kaks hävitajat, jagades nende ajal värvatutele nii palju instruktisoone jui võimalik.
Esimesena jõuab 21. detsembril Tallinnasse kergristleja Calypso.
Katkend raportist:

Eesti lootsid aitavad Briti laevadel ohtliku teekonna kaotusteta läbida. 12. detsembril jõuavad mereväelaevad Tallinnasse, kus Eesti Ajutise Valitsuse liikmed ja Eesti peastaabi ülem kindralmajor Larka koheselt eskaadri lipulaeva Cardiffi pardale astuvad. Pärast kohtumist Eesti valitsuse esindajatega annab Sinclair korralduse lossida järgmisel päeval Tallinna sadamasse alljärgnevad relvad:
- 100 Lewise kuulipildujat 3 332 160
padruniga,
- 50 Madseni kuulipildujat,
- 5000 vintpüssi 3 450 000 padruniga,
- 28 süvaveepommi 50
detonaatoriga,
- 1000 mürsku 40 mm suurtükkidele.
Ajutine Valitsus korraldab järgmisel päeval Briti ohvitseridele piduliku lõuna ning kutsub neid samal õhtul Estonia teatrisse muusikali vaatama.

Kohe peale maabumist tervitab admiral Sinclair polkovnik Laidoneri kergeristlejal Cardiff. Laidoner selgitab admiral Sinclairile Eesti sõjalist olukorda. Ilmselgelt avaldab Laidoner Briti admiralile muljet, sest juba samal päeval otsustab Sinclair sõjalaevad mereleminekuks valmis seada. 11. detsembril kell 22:45 lahkub Briti eskaader täiskoosseisus Lätist.
Teel Tallinnasse, ööpimeduses lääne poolt Saare- ja Hiiumaast möödudes sõidab eskaadri teine alus, kergeristleja Cassandra miinile ja upub 5. detsembril kell 3:00. Hukkub 11 meeskonnaliiget. Võttes arvesse miiniohtu ja uppumissurmast pääsenud laevameeskonna olukorda otsustab Sinclair Tallinnasse minekust loobuda. 7. detsembril naaseb eskaader Kopenhaagenisse.
Vaatamata selgetele instuktsioonidele hoiduda lahingutegevusest Punaarmee laevastikuga, otsustab admiral Sinclair eskaadri siiski Eestisse tuua. Oma raportis kirjutab Sinclair alljärgmist:
Minu jäämine Libau’sse kuulujuttude pärast nagu liikunuks Revali kandis Vene bolševike laevad, kinnistab arusaama nagu oleks bolševikel Ida-Baltikumis vääramatu ülemjõud. Kahtlemata mõjub see väga muserdavalt eestlastele ning lisab kindlustunnet enamlastele. …minu jäämine Libau’sse mõjuks moraalselt laastavamalt kui võimalik kokkupõrge jõupositisioonil olevate bolševike vägedega Revali läheduses.
Loe katkendit raportist:

Viimase info saamiseks kohtub Sinclair Kopenhaagenis Briti konsuli Lord Kilmarnock’i ja Eesti saadiku Karl Menning’iga. Tegemist on admirali esimese vahetu kokkupuutega Eesti Vabariigi esindajaga, kes kirjeldab oma riigis valitsevat kriitilist olukorda. Menning palub Briti eskaadril asuda Talllinna poole teele võimalikult kiiresti, et osutada tuge Eesti Ajutisele Valitsusele ning hoida ära Eesti okupeerimine enamlaste poolt. Eskaader saabub Liepāja sadamasse 1. detsembril, kuid miiniohu tõttu ei malda Sinclair eskaadrit Liepājast põhja poole viia.
Admiral Sinclair kirjutab oma raportis Kopenhaagenile alljärgmist:
Briti laevade paiknemine Revalis on olnud kahtlemata positiivse mõjuga ning hiljutine kahe bolševike hävitaja kinnivõtmine on sisendanud inimestele teatavat kindlustunnet.
Praegune ülemjuhataja, kolonel Laidoner on väga noor, kuid kahtlemata võimekas ja tark ning meeldiv ametnik, kellega asju ajada. <…> Tsivilist “kindral” Pitka on ettevõtlik, energiline ning otsusekindel inimene, kes rügab tööd teha nii maismaal kui merel.
Loe katkendit rapordist:

Viimast korda külastab kontradmiral Sinclair Tallinnat kergeristlejal Cardiff saatjaks hävitaja Viscount. Tallinnasse tuleku üheks põhjuseks on alistatud miiniristlejate inspekteerimine. Algselt plaanib Sinclair tehniliselt korras oleva miiniristleja Avtroili oma eskaadriga kaasa võtta, kuid mõlemad laevad jäävad siiski Tallinna.
Briti kavandatava laevastikuüksuse ülemaks määratakse 6. kergeristlejate eskaadri komandör kontradmiral Edwyn Alexander-Sinclair. Ühendkunigriigi poliitilise toetuse märgiks Eestile ja Lätile ning relvade ohutuks transportimiseks Balti riikidesse saab Sinclair ülesandeks moodustada sõjalaevade eskaader. Eskaadri operatiivbaasiks määratakse Kopenhaageni sadam.
